Arjantin Tango Nedir?

arjantin tango

Arjantin tango, bir tango kursu ilk dersinde başlayan ve insanda kalan ömrü boyunca adımlar atma isteği uyandıran bir yolculuktur. Tango en basit ifadesiyle bir yürüyüş ve dönüş dansıdır. Sade ve anlaşılır bir iletişim dilinde gelişmiş bir dans olduğundan, yaratıcılığa ve doğaçlamaya müsaittir. İnsanın kendini ifade etmesine ve yeni bir bakış açısıyla kendini yeniden tanımlamasına imkan verir.

150 yıla yakın geçmişiyle, kültürüyle, tango kursu veya tango dersi ötesinde büyük bir camiadır. Dünyanın her yerinde hiç tanımadığınız insanlarla aynı dili konuşmadan iletişime geçmenize ve dostluklar geliştirmenize imkan verir.

Tango kursları İstanbul için Taksim ve Kadıköy başta olmak üzere merkezi lokasyonlarda konumlanmıştır. Tango kursu fiyatları genelde 100-200 TL arasında değişmektedir. Ancak tango kursu seçiminde tango okulu hangi sistematik ile eğitim veriyor, hocalar nasıl bir formasyondan gelmektedir gibi sorular daha büyük önem taşımaktadır. Tango başlangıç seviye dersleri, bu yolculukta size bir bakış açısı kazandırmalıdır.

Türkiye’nin en iyi üniversiteleri, öğrencilerine alanlarının yanı sıra o alandaki biri gibi düşünmeyi de öğretmektedir. Bu sebeple seçilen tango kursunun dansçı gibi düşünmeyi, hareketleri sadece öğretmeyi değil, keşfetme yollarını da kazandırması önemlidir. İstanbul tango kursları arasından sizin için en doğru tango kursu İstanbul içi bir yerdedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir